“Ankara’da Çiftçiyi Temsil Edeceğim” 19/10/2015

“Ankara’da Çiftçiyi Temsil Edeceğim”

Tarım Kooperatifleri Merkez Birliği (TARIM-KOOP) Genel Başkanı ve AK Parti Çanakkale Milletvekili Adayı Mehmet Özkurnaz, çiftçileri anlayan, sorunlarını bilen biri olarak mecliste görev almak istediğini belirterek, “Mecliste çiftçilerimizi temsil etmek istiyorum” dedi

19 yıldan beri Çanakkale’de birlik başkanı olduğunu belirten TARIM-KOOP Başkanı ve AK Parti Çanakkale Milletvekili Adayı Mehmet Özkurnaz, önemli açıklamalarda bulundu. TARIM-KOOP’un 22 ildeki birlik başkanı ve yönetim kurulu üyelerinin hepsiyle ön görüşme yaptığını ve kendilerinden adaylığı için onay aldığını ifade eden Özkurnaz, “Gıda ürünleri üreten çiftçiler çok kutsal bir görevi yerine getiriyorlar. Tarım sektörünün ve çiftçilerin sıkıntıları var. Tarım insanı bedeniyle çalışıp, alın teriyle parasını kazanıyor. Bu anlayış içerisinde onları yaşayan, anlayan, tarımdan gelmiş bir kişi olarak mecliste çiftçileri temsil etmek istiyorum” dedi.

MEHMET ÖZKURNAZ KİMDİR?

Mehmet Özkurnaz 8 Mayıs 1959 tarihinde Çanakkale merkeze bağlı Erenköy'de (İntepe) Özkurnaz Ailesinin beşinci çocuğu olarak dünyaya gelmiştir. İlkokul, ortaokul ve liseyi öğrenimini Çanakkale'de tamamlayan Özkurnaz, 1993-1998 yılları arasında Çanakkale Belediyesi Hizmet Grupları Sosyal Tesisler Müdürlüğü görevini üstlendi.
1996 Yılında KÖY-KOOP Çanakkale Birlik Başkanı olurken 2002 yılında KÖY-KOOP Genel Başkanlığına, 2005 yılında dört bin altı yüz üyesi olan Çanakkale ve İlçeleri süt Üreticileri Birliği Başkanlığında görev alırken 2008 yılında Tahıl Üreticileri Birliği, Tarla Bitkileri Üreticiliği Birliği ve Meyve Üreticileri Birliği Başkanlıklarında görevlerde üstlendi. Aynı yıl içerisinde Çanakkale Su Ürünleri Kooperatifi Başkanlığına seçilen Mehmet Özkurnaz; 2010 yılında KÖY-KOOP Genel Başkanlığından istifa ederek ayrıldı. Aynı yıl içerisinde halen sürdürmekte olduğu Çanakkale'de 42 bin 500 üyeli Türkiye'de 22 ilde örgütlü 215 bin üyeli Tarımsal Kalkınma Kooperatifleri Birliğini kurup Genel Başkanlığa seçildi. 2013 yılında Ç.T.S.O (Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası) yönetim kurulu üyeliğine seçildi. 2014 Yılında MÜSİAD Denetim Kurulu üyeliğine seçildi. Özkurnaz iş sektöründe ''tarım, turizm ve hayvancılık'' ile ilgilenmektedir. Evli ve iki çocuk babasıdır.