Ünal Peynircilik kapasitesini 600 tona yükseltecek 19/10/2015


Ünal Peynircilik kapasitesini 600 tona yükseltecek

Günde 120 ton süt işleyen ve tam kapasite çalışan Ünal Peynircilik yeni yerine taşındığında kapasitesini 600 tona yükseltecek

1952 yılından günümüze kadar üç kuşaktır Tekirdağ iline bağlı Malkara ilçesinde süt ve süt ürünleri imalatı yapan Ünal Peynircilik, yılbaşı ile birlikte üretimine inşaatı tamamlanmak üzere olan Organize Sanayi Bölgesinde yeni yerinde devam edecek. Günde 120 ton süt işleyen ve tam kapasite çalışan Ünal Peynircilik yeni yerine taşındığında kapasitesini 600 tona yükseltecek.
Natürel peynir kategorisinde Türkiye’nin peyniri sloganıyla istikrarlı bir şekilde büyüyen Ünal Peynircilik Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Sungur kaliteli ve sağlıklı peynir üretimini misyon edindikleri bu misyon çerçevesinde her zaman daha kalitelisini üretmek için çalıştıklarını söyledi.

KALİTELİ PEYNİR, KALİTELİ SÜT İLE MÜMKÜN
Süt tedarikini kooperatiflerden ve birliklerden sağlayan Ünal Peynircilik Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Sungur: “Ünal Peynirciliğin hedefi natürel kategoride en kaliteli peyniri üretmek. Kaliteli peynir üretimi de ancak kaliteli süt ile mümkün. Ünal Peynircilik olarak sütümüzün tamamını birlikler ve kooperatifler aracılığıyla tedarik ediyoruz. Bu da bize Türkiye’nin en kaliteli sütüne ulaşmamızı ve bu süt ile de en kaliteli peynir üretimi yapmamızı sağlıyor” dedi.
600 ton kapasiteli yeni süt işletmelerinin inşaatının bitmek üzere olduğunun müjdesini veren Sungur: “Kurulduğu ilk günden beri işletmemizi sürekli yeniliyor ve modernleştiriyoruz. Tüketicinin sağlıklı beslenmesi sorumluluğu ile hareket eden firmamız, ürünlerini bir Avrupa standartı olan HCCP normlarıyla işlemekte ve ISO 9001:2000 kalite yönetim Sistemi ile çalışmaktadır. Üretim için gerekli tüm sertifikalara sahip olan firmamız yapmış olduğu yeni yatırımlarla; fabrika üretim birimlerini, teknolojik alt yapısı ve kurumsal kimliğini yenileyerek, Türkiye’nin bütün bölgeleri için üretim ve dağıtım yapabilen modern bir yapıya kavuşturmuştur.
Kalite ve müşteri memnuniyeti çerçevesinde müşterilerimizin sağlığını korumak ve ürünlerimizin standartlarını en yüksek seviyede oluşturmak firmamızın en temel ilkesi olmuştur. Bölgede hem sütün kalitesi hem de üretimi artıyor. Daha da kaliteli üretim ve artan üretime dayalı olarak üretimimizi artırmak için yılbaşı ile birlikte yeni yerimize taşınacağız” dedi.

"BAYRAMDA DA SÜT ALDIK"
Kooperatiflerden süt alımı yapmanın en büyük avantajlarından birinin de firmaların aldığı ve sattığı süt ile ilgili kalite ve üretim planı yapabilmesidir” diyen Sungur: “Eğer Kooperatifler dışında müstahsilden tek tek süt almaya kalkarsan fiyat konuşursun, kooperatiflerden süt alırsan kalite konuşursun. Bizim için önemli olan kalite, kaliteli peynir için kaliteli süte ihtiyacımız var, bu anlamda kooperatiflerden süt alımını önemsiyoruz” dedi.
Naturel Peynir kategorisinde İstanbul pazarında lider firma olarak yer alan Ünal Peynircilik bayramda da süt alımı yaptı. Konuyla ilgili olarak Sungur, “İnekler bayram, seyran demiyor, süt veriyor, inekler süt verdiği ve yetiştirici süt sağdığı sürece sütü almak için elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. Kooperatiflerden gelen talep üzerine bayramda da süt alımı yaptık. Kurban bayramı dönemi normal günlere göre daha fazla yorulduğumuz bir dönem oldu ama sadece yetiştirici için değil ülke ekonomisi için de sütü yerde bırakmadık” dedi.