Mersin Koop Zeytinyağ ve Salamura İçin Kolları Sıvadı 29/09/2015

Mersin Tarım Kooperatifi Zeytinyağı ve Salamura tesisi açabilmek için Büyükşehir Belediyesi başta olmak üzere ilgili kurum ve kuruluşlara başvuruları yaptı
Ana faaliyet alanı süt sığırcılığı olan 46 ortaklı Mersin Tarım Kooperatifi, hem bölge için hem de ortakları için önemli bir ekonomik faaliyet olan zeytinyağı ve salamura alanında yatırım yapmak istediğini açıkladı. Mersin Tarım Kooperatifleri Bölge Başkanı Ömer Özcan yaptığı açıklamada, “Bölgemizde süt sığırcılığı dışında alternatif gelir getirici faaliyetlerde bulunmak istiyoruz. Yaptığımız çalışmalar sonucunda zeytinyağı ve salamura tesisinin ekonomik değeri yüksek bir yatırım olduğunu gördük. Kooperatif olarak bu konuda çalışmalarımızı başlattık. Tesisin kurulacağı arazi için Büyükşehir Belediyesi başta olmak üzere ilgili tüm kurum ve kuruluşlardan görüş istedik. Müspet bir cevap gelmesini bekliyoruz” dedi.
Büyükşehirden 3 ay içinde gelmesi beklenen cevabın olumlu olması durumunda Kırsal Kalkınma’ya başvuracaklarını söyleyen Başkan Özcan, tesisin kurulumu sürecinde devlet ve bakanlık desteklerinden azami şekilde faydalanmak istediklerini belirtti.