Denizli hedef büyüttü 29/09/2015

Birlik olarak tarım kooperatifçiliğini ileri taşımayı hedefleyen Denizli Bölgesi Tarım Kooperatifleri Birliği, çalışmalarına tam gaz devam ediyor.
Denizli Bölgesi Tarım Kooperatifleri Birliği'nin çiçeği burnunda başkanı Ali Çövüt, çalışmalarına hızlı başladı. 2 ay önce görevi devralan Başkan Çövüt, Denizli'de tarım için çalışacaklarının altını çizerek, dünya üzerindeki kooperatifçilik çalışmalarını araştırdıklarını kaydetti. Avrupa Birliği destekli projeler ile tarıma katkı sağlamayı amaçladıklarını belirten Çövüt, “Planladığımız bir çok proje var. Yavaş yavaş hepsini hayata geçirmeyi amaçlıyoruz. Şu anda dünyadaki diğer ülkeler üzerinden kooperatifçilik araştırmaları yapıyoruz. Bu çalışmaları yaparken diğer birliklerle işbirliği içerisinde olacağız” dedi.

DENİZLİ'NİN GELECEĞİ: TARIM VE HAYVANCILIK
Denizli Bölgesi Tarım Kooperatifi'nin 50 ortağıyla çalışamalara devam edeceklerini dile getiren Çövüt, “Denizli'nin geleceği, tarım ve hayvancılıkta gizlidir. Biz Tarım Kooperatifi Denizli Bölgesi Birliği olarak, tarım adına üzerimize düşen görevi yapacağız. Denizli'de tarım ve hayvancılığın birleşmesi ve bir arada hareket etmesi gerektiğini düşünüyoruz” dedi.
 

.