Tarım Koop Merkez Birliği Genel Bşk Yrd. Sayın Ahmet ERKEN Teşekkür Toplantısı 19/08/2014

Tarım Kooperatifleri Merkez Birliği Genel Başkan Yardımcısı Sayın Ahmet ERKEN'nin Teşekkür Toplantısı…
Değerli basın mensupları,
2014 Yılı makine ve ekipman alımlarının desteklenmesi programı kapsamında % 50 hibe desteklerinden faydalanmak için 25 kooperatifimizin süt toplama merkezlerinde kullanılmak amacıyla süt soğutma tanklarına müracaat edildi. Bu projelerin toplam bedeli 1 milyon 150 bin TL tutarındadır. Bu tutarın %50’si (575 bin TL) hibe olarak kooperatiflerimizin hesaplarına aktarılacaktır. Diğer % 50’si kooperatiflerimiz tarafından karşılanacaktır.
Gıda Tarım Ve Hayvancılık İl Müdürlüğü’nün puanlama sistemine göre gelen ödenekte 13 kooperatifimiz desteklemeden faydalanmıştır. Yedeklerde kalan 12 kooperatifimiz için, 22 Haziran 2014 tarihinde seçimli genel kurulumuza Sağlık Bakanımız Sayın Dr. Mehmet Müezzinoğlu katılmış ve kendisine konuyu arz etmiştik. Sayın Bakanımız konunun takipçisi olacaklarını ifade ederek, Ak Parti Edirne İl Başkanı Sayın Rafet Sezen’e de konunun takipçisi olması yönünde gerekli talimatı verdiler.
Bugün itibarı ile talep ettiğimiz miktardaki hibe desteğinin Gıda Tarım Ve Hayvancılık İl Müdürlüğü’ne aktarıldığı yönünde Sayın Bakanımızın Danışmanı Ayhan Demir tarfından bize müjde verildi.
Bu konuda başta Sayın Bakanımız Dr. Mehmet Müezzinoğlu olmak üzere İl Başkanımız Sayın Rafet Sezen’e , Bakanımızın Danışmanı Sayın Ayhan Demir’e ,Gıda Tarım Ve Hayvancılık İl Müdürlğümüze ve emeği geçen herkese kurumumuz adına teşekkür ediyoruz.
Öte yandan son yağışlardan zarar gören köylerdeki üreticilerimize tekrar geçmiş olsun diyoruz. Sayın Bakanımız Dr. Mehmet Müezzinoğlu’nun, çizmelerini giyip zarar gören tüm köyleri ve ilçeleri ziyaret etmesi, yakın ilgi ve alakası bizleri onurlandırmıştır.
Saygılarımızla Edirne Kooperatifler Birliği Başkan Ahmet ERKEN ..