Tarım Koop. Bölge Birliği Başkanı Ramazan Demirkıran, yapılan Genel Kurulu toplantısında güven tazeledi 24/06/2014

Tarım Kooperatifleri Bölge Birliği Başkanı Ramazan Demirkıran, yapılan Genel Kurulu toplantısında güven tazeledi…
Tekirdağ Tarım Kooperatifleri Bölge Birliği Başkanı Ramazan Demirkıran, yapılan Genel Kurulu toplantısında güven tazeledi.
Tekirdağ Tarım Kooperatifleri Bölge Birliği Genel Kurulu, büyük bir katılım ile Ramada Otel Toplantı Salonunda gerçekleştirildi. Tarım Kooperatifleri Merkez Birliği ve Çanakkale Bölge Birlik Başkanı Mehmet Özkurnaz, Tarım Reformu Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Özgün, Gıda Tarım Hayvancılık Tekirdağ İl Müdürü Cevdet Soyak, Edirne Bölge Birlik Başkanı Ahmet Erken, Konya Bölge Birliği Başkanı Seyit Mehmet Dağ, Mersin Tarım Kooperatifleri Bölge Başkanı İlhami Hançer, Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Daire Başkanı Hacı Arslan, Tekirdağ İl Genelinde bulunan Kooperatiflerin Başkan ve Yöneticileri ile misafirlerin katıldığı Genel Kurul, Divan Heyetinin seçimi ile başladı.
Tarım Kooperatifleri Merkez Birliği ve Çanakkale Bölge Başkanı Mehmet Özkurnaz yaptığı konuşmasında, Trakya Bölgesinde Edirne, Tekirdağ ve Kırklareli'de hayvancılık ve tarımsal faaliyetlerin oldukça iyi olduğunu ifade ederek, "Türkiye'nin Çeltik üretiminin yüzde 47'si Trakya bölgesinde üretiliyor. Bunun yanı sıra da süt hayvancılığında olsun, diğer tarımsal ürünlerimizde olsun belirli bir noktaya gelindiğini görüyoruz. Ülkemizde de Tarım Reformu olarak Avrupa Birliği kriterlerine uygun, toprağın bölünmemesi için yeni yeni kanunlar çıkıyor. Bakanlığın bu konuda çok hassas olduğunu biliyoruz. Miras yoluyla bölünen arazilerin hiç bir çiftçimize yaramadığı gibi kardeşler arasında veya akrabalar arasında tartışmalara neden oluyor. Köylere baktığımızda akrabalar arasında küs bir nesil yetişiyor. Bu nedenle toprakların bölünmemesi konusunda da, arazilerin bölünme olmaması konusunda da 55 dönüm sulu tarım, 120 dönüm kuru tarım yapan çiftçilerimiz bunun altında herhangi bir arazilerini miras yoluyla da dahi olsa bölünmeyecek, miras yoluyla parçalanan arazileri aileden bir çiftçi almış olacak. ve dolayısıyla toprakların hem ekilmemesi, hem mahkemelerde konu olmaması açısından ülkemiz çok iyi bir yerlere gelecektir. Kuraklık konusunda da ara ara yağmurların yağması yaz ayında bu kadar yağmurun yağması bizlerde ve üreticilerde bir sıkıntı yapıyor" dedi.
Tekirdağ Bölge Birliği Başkanı ve Tarım Kooperatifleri Merkez Birliği Yönetim Kurulu Üyesi Ramazan Demirkıran da, 9 yıldır Tarım Kooperatifleri Bölge Birliği Başkanlığını yaptığını anımsatarak, "Biz kooperatifimizi hizmet yeri olarak gördük. Biz ortaklarımıza fikirler sunduk. Hiç bir zaman hükmetmeye kalkmadık. Hepsini içimize kazanmaya çalıştık. Şu çok iyi bilinmelidir ki kaybetmeyi, ahlaksızca bir kazanca ne kooperatiflerimizi ne de şahsımızı tercih ettik. Bu dünyada bırakacağımız en güzel miras dürüstlüktür. Bize teslim etmiş olduğunuz.