Orta Asya Modern Tarım Teknikleri ve Bitki Besleme Kongresi 11/04/2013

Orta Asya Modern Tarım Teknikleri ve Bitki Besleme Kongresi düzenlenecektir.
01-03 Ekim 2013 tarihleri arasında Kırgızistan-Türkiye Manas Üniversitesi ev sahipliğinde Bişkek-Kırgızistan’da uluslararası katılımlı 1. Orta Asya Modern Tarım Teknikleri ve Bitki Besleme Kongresi düzenlenecektir.

Kongre, başta T.C. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Sayın Mehmet Mehdi EKER, Azerbaycan Tarım Bakanı Sayın İsmet ABBASOV ve Kırgızistan Tarım Bakan Yardımcısı Sayın Dıykanbay Bakaşeviç KENCEBAYEV olmak üzere ilgili kurum ve kuruluş mensuplarının da katılımları ile geniş ve seçkin bir kadroyla Orta Asya ülkesinde ilk defa gerçekleştirilecektir. Kongrede, modern tarım ve bitki besleme alanında yapılan farklı disiplinlerdeki tarımsal araştırmaların ve geliştirilen yeni tekniklerin ortak bir platformda sunulması amaçlanmaktadır. Türkiye-FAO bünyesinde yürütülmekte olan ve söz konusu alanda güçlü işbirliklerinin kurulması, tarımsal üretim sorunlarının tartışılması ve sağlıklı bitkisel üretime yönelik ortak kararlar alınması hedeflenmiştir.

Tarımsal yenilik sistemlerinin geliştirilmesi ve yeni pazarlar oluşturulması bağlamında bölgesel çalışmaların başlatılmasına da yön verecek olan bu önemli kongreyle ilgili sizlerle iletişimde olmaktan memnuniyet duyacağız.

Gerçekleşecek olan bu kongre ile ilgili olarak web sitenizde duyuru metni, basın bülteni, afiş, link paylaşımı olarak yer almak isteriz. Bu vasıta ile kongrenin geniş bir kitleye ulaşması noktasında sizin değerli katkılarınızı ve desteklerinizi bekleriz. Konu ile ilgili olarak gereğini saygılarımla bilgilerinize arz ederim.

Kongreyle ilgili detaylı bilgiye resmi web sitesinden ulaşabilirsiniz: www.agricasia2013.com

  Kongre Resmi Etkinlik Organizatörü Timezone Travel & Organization

 

Kongre kataloğunu indirmek için tıklayınız