Süt Kayıt Sisteminin tanıtımı Toplantısı 18/01/2017

Süt Kayıt Sisteminin tanıtımı Toplantısı

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Hayvancılık Genel Müdürlüğü tarafından 17 Ocak 2017 tarihinde Bakanlık Süt Kayıt Sisteminin tanıtımına yönelik bir toplantı gerçekleştirildi.
 

Toplantıda Bakanlığı temsilen; Hayvancılık Genel Müdür Vekili Osman Uzun, Genel Müdür Yardımcısı Burhan Demirok ve Daire Başkanı Salih Çelik bulunurken, Tarım Kooperatifleri Merkez Birliği Genel Başkan yard. Ahmet Erken,Genel Başkan Yrd. Ramazan Demirkıran,, Genel Müdür Vesile Nur Güven katılım sağladı.Teknik İşler Müdür Vekili İrfan Gündoğdu ile birlikte süt sektörünün temsilcileri katıldı.
 

Toplantının açılışında, Genel Müdür Yardımcısı Burhan Demirok, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığına ait bütün yazılımların Tarım Bilgi Sistemi (TBS) çatısı altında birleştirileceği ve Hayvancılık Genel Müdürlüğünce kullanılan kayıt sistemlerinin Hayvancılık Bilgi Sistemi (HAYBİS) adı altında tek bir sistemde olacağını belirtilerek, Hayvancılık Genel Müdürlüğü uhdesinde bulunan Bakanlık Süt Kayıt Sistemi’nin (BSKS) ise HAYBİS te kullanıma açıldığını söyledi.
 

Bakanlık Süt Kayıt Sisteminin kısa bir tanıtımından sonra süt sektörünün sorunlarına ilişkin konular tartışılarak çözümler noktasında çeşitli değerlendirmelerde bulunuldu.
Genel Müdür Vekili Osman Uzun, her zaman üreticilerden yana olduklarına vurgu yaparak bu çerçevede her türlü çalışmayı yaptıklarını ve üreticileri desteklemeye devam edeceklerini ifade etti.