Birlik olalım, kuvvetli olalım 19/11/2015

Birlik olalım, kuvvetli olalım

S.S. Çanakkale Bölgesi Hayvancılık Kooperatifleri Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Vedat Tekin, birlik ve beraberlik mesajı verdi

1997 yılında kurulan S.S. Çanakkale Bölgesi Hayvancılık Kooperatifleri Birliği, üyelerine en iyi hizmeti vermek için çalışıyor. 25 üyesi ile Biga Belediyesi İş Merkezi'nde hizmet veren Kooperatif, "Birlik olalım, kuvvetli olalım" ilkesi ile çalışıyor. Kendisine bağlı bulunan kooperatiflerin süt üretim verilerinin düzenli şekilde ulusal süt kayıt sistemine girişlerinin yapılması ve karşılığında üreticilerine çiğ süt desteğinin ödenmesi ile süt firmaları ve üretici arasında satış sözleşmelerinde köprü görevi görmesi görevini üstlenen kooperatif, aynı zamanda il ve ilçe tarım müdürlüklerine bildirmek amaçlı verilerin düzenlemesi, sektörel gelişmelerdeki üreticinin lehine olabilecek durumların değerlendirilmesi ve bilgilendirilmesinde de önemli rol oynuyor.

PROJELER HIZLA DEVAM EDİYOR
S.S. Çanakkale Bölgesi Hayvancılık Kooperatifleri Birliği olarak bir çok projede yer aldıklarını belirten Yönetim Kurulu Başkanı Vedat Tekin, "Birliğimize bağlı bulunan kooperatiflerimizin süt toplama merkezlerinin süt gıda kodeksine uygun şekilde donanımlanması, sütün bekletilmesi için gerekli soğutma tanklarının ihtiyaca göre alınıp monte edilmesi ve sürdürülebilir çiğ süt kalitesine arttırmaya yönelik eğitim ve laboratuvar projesinde Biga Meslek Yüksek Okulu Süt Ürünleri Bölümü ile beraber yürüttüğümüz projede yer almaktayız" diye konuştu.

ÜYELER, TARIM FUARLARI İLE GELİŞİMLERİ TAKİP EDİYOR
Üye kooperatif müstahsillerin, bölgesel tarım fuarlarına ulaştırılması ile sektörel gelişim ve değişimlerin yerinde ve zamanında görülmesinin amaçladıklarını anlatan Başkan Tekin, "Aynı zamanda geleneksel hale gelmiş olan Biga Sanayi Tarım ve Ticaret Fuarı'nda her yıl stand açarak üye müstahsillerimize ve ziyaretçilerimize bir takım promosyon ürünler hediye ederek ve ikramlarda bulunarak kurumumuzu tanıtmak ve sektörel gelişimde öncü kuruluşlardan biri olmayı hedef edindik" dedi.